Úvod   Informační systémy   Pokladní systémy

Mobilní pokladny

Prodejní stánekProdej na stáncích a tržnicích - u tohoto způsobu prodeje lze použít klasické obchodní registrační pokladny nebo dotyková zařízení (tablet, PDA). Většinou jsou tržnice a stánky vybaveny přípojkou na 230V~ a tedy není nutné jít cestou zařízení napájených trvale baterií. Zařízení pro prodej na stáncích musí zabírat co nejmenší prostor.

 

Prodejní vůzProdej z vozu - u prodeje z vozu je možné použít klasickou obchodní registrační pokladnu, ale mnohem vhodnější je mobilní dotykové zařízení (tablet, PDA) a tiskárna účtenek. Většinou se řidič nepohybuje příliš daleko od vozu a lze tedy pro tisk účtenek použít běžnou termální nebo jehličkovou tiskárnu s bluetooth připojením, napájenou z měniče 12V=/230V~.

 

Tržní prodejProdej "v terénu" - tímto termínem označujeme prodej, při kterém není žádná možnost napájení (230V~, měnič 12V=/230V~) a je nutné používat zařízení napájené bateriemi. Dle potřebné doby provozu se volí zařízení s dostatečnou výdrží baterií, většinou se jedná o tablet a mobilní tiskárnu s bluetooth rozhraním.

 

Z hlediska vyřešení EET jsou možné dvě varianty. Varianta OFF-LINE (odložená evidence EET) nebo varianta ON-LINE (okamžitá evidence EET).