Úvod   IT infrastruktura   Softwarové vybavení

Monitoring (PRTG)

Monitorovací systém pro dohled nad firemní počítačovou infrastrukturou:

Název produktu: PRTG Network Monitor
Výrobce: Paessler AG
Rok vzniku: 1994

Sofistikovaný monitoring podnikových systémů, výrobních a informačních technologií je základním předpokladem spolehlivě fungující společnosti. Naše monitorovací systémy jsou schopny předávat informace prostřednictvím prakticky všech dostupných forem elektronické komunikace, včetně mobilních sítí a aplikací.

Software PRTG Vám umožní monitorovat libovolnou infrastrukturu. Například IP sítě, SW aplikace, výrobní technologie a stroje, průmyslové technologie a zdroje, tiskárny, kamerové a řídící systémy, stejně jako nemocniční vybavení.

Nové vyspělé technologie umožňují dostupnost monitoringu bez ohledu na zaměření či obor působení. Díky tomu monitoring úspěšně nasazujeme  v různých oblastech, například v potravinovém průmyslu, zdravotnických zařízeních, obchodních firmách, IT firmách, školách, státní správě ale i dalších výrobních firmách.

Monitorování sítě probíhá pomocí funkčních prvků, nazývaných senzory, které po nastavení plní účel dohledu. Po sesbírání informací senzory odesílají data do sond a následně informuje uživatele o nadcházejících problémech a situacích.

Jakub Rybka

Obchodník - PRTG & Kybernetická bezpečnost