Úvod   IT infrastruktura   Softwarové vybavení

Operační systémy (MICROSOFT)

Operační systémy a další produkty od společnosti Microsoft:

V dubnu roku 1975 založená společnost Microsoft drží do dnešní doby prim na trhu v oblasti operačních systémů a kancelářských balíků. S operačními systémy Windows se setkáváme od roku 1985, a jeho předchůdce - MS-DOS byl taktéž velmi oblíbeným systémem. Od prvních Windows uteklo již spoustu času a posledním produktem v oblasti operačních systémů jsou Windows 10.

Pro oblasti firemních infrastruktur jsou k dispozici dvě verze serverových operačních systémů - Microsoft Windows Server 2012 R2 a Microsoft Windows Server 2016. Mimo tyto systémy je v naší zemi stále ještě používán i systém Microsoft Windows Server 2008 R2, který však již není ze strany výrobcem podporován.

Mimo operační systémy patří mezi produkty společnosti Microsoft také velmi oblíbený balík kancelářských aplikací Microsoft Office.

Podporované systémy od společnosti Microsoft:

Operační systémy: Windows 10 Windows 8.1 Windows 7
Serverové systémy: Windows Server 2012 R2 Windows Server 2016