ODLOŽENÍ EET DO 1.1.2023

Elektronická evidence tržeb měla pro 3. a 4. vlnu (malé živnostníky) nastat 1.května 2020.


Bohužel naši zemi zasáhl korona virus, který oslabil naši ekonomiku. Vláda tedy povinnost evidovat tržby pro tyto živnostníky odsunula na 1. ledna 2021 a také prominula evidenci tržeb pro ty, kteří do této doby evidovat museli (1. a 2. vlnu).


Na podzim se korona virus opět vrátil, a tak se poslanci jednohlasně shodli na prodloužení odkladu elektronické evidence tržeb o dva roky, tedy do konce roku 2022. Předlohy ještě musí posoudit horní komora a podepsat prezident. O odkladu EET bude Senát jednat příští čtvrtek, tedy 29. října 2020.


Odklad EET se bude týkat nejen odvětví, pro které už byla evidence zavedena, ale i pro obory, které dosud tržby neevidovaly. Jde například o řemeslníky, lékaře, taxikáře, účetní nebo advokáty.


Žádný podnikatel tak nyní nemusí evidovat své tržby a úřady tuto povinnost ani nekontrolují. Podnikatelé ale mohou tržby evidovat nadále dobrovolně.


Doporučujeme ovšem vypnout EET na Vašich pokladnách.

Výhody: - platby nebudou odesílány na EET - zkrácení účtenek -> úspora za pokladní kotoučky - zrychlení pokladny (nemusí komunikovat s EET boxem) - pokladna nemusí být připojena k internetu - žádné chybové hlášení -> konec certifikátu EET, apod.


Pro vypnutí EET nás kontaktujte!

12 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše