Stöcklin

Společnost Stöcklin spol. s r.o. je dcera švýcarské firmy Stöcklin, která se zaměřuje na výrobu manipulační techniky a automatizovaných skladovacích systémů.

Společnost Stöcklin se zabývá vývojem a výrobou manipulační techniky jako jsou vysokozdvižné, paletové a samořídící vozíky. Dále dodává komplexní řešení skladovacích systémů, která odpovídají jedinečným potřebám a podmínkám každého zákazníka. Závod ve Zlíně vyrábí základní komponenty pro tato řešení. Výroba je jak sériová, tak i kusová podle potřeby zákazníka.

Přínosy získané implementací řešení HELIOS Orange:

· Administrace mezd v jednom systému

· Odstranění rutinního přepisování pracovních výkazů

· Odstranění papírových faktur, dodacích listů - úspora času a nákladů

· Sjednocení aktivit do jednoho systémů

· Správa přístupů pro jednotlivé uživatele

· Zjednodušení a automatizace pracovních aktivit, zefektivnění procesů souvisejících s výrobou

Reference zákazníka:

Očekávání

„Informační systém Helios byl v naší společnosti zaveden v roce 2005. Implementování systému probíhalo podle potřeb, jak se firma vyvíjela. Začalo se ekonomikou, přes sklady, výrobu, až jsme se dostali do dnešní podoby. První volbu implementátora proběhla ještě před mým nástupem do firmy. Jeho volba se ale ukázala jako nešťastná a tak jsme hledali nového partnera. Od výběru jsme si slibovali zefektivnění procesů.“

Realita

„Při výběru nového implementátora jsme velmi dbali na dobré reference a prokazatelné zkušenosti. Zároveň bylo důležité i zázemí, které může nabídnout. Proto volba padla na firmu HCV z Rožnova pod Radhoštěm. Po roce společného fungování je možné hodnotit první výsledky, které splnili naše očekávání. Při stanovení cílů bereme na zřetel nejen aktuálně řešený problém, ale i výhledové možnosti systému. Tomu přizpůsobujeme potom celé řešení. Zde se můžeme opřít o zkušenosti přiděleného konzultanta.“

Konkrétní přínosy

„Zavedením odvádění přes terminálové čtečky se podařilo odstranit rutinní přepisování pracovních výkazů, které zabralo pracovnici každý den přes 3 hodiny práce. Na základě toho jsme mohli pracovnici vyjít vstříc a zkrátit její úvazek, což vede ke kompenzaci vynaložených nákladů. Dalším krokem je odstranění papírových faktur, dodacích listů. Celý proces bude prováděn elektronicky v systému Helios. Každý se zkušeností s fakturami si dovede představit úsporu v času a spotřebovaného papíru.“

Doporučení

„Důležitá není jenom volba vhodného informačního systému. Ale i správný výběr implementátora může ovlivnit tenkou hranici mezi úspěšným a neúspěšným systémem. Sebelepší informační systém bez vhodně nastavených procesů jede jen na půl plynu. A v dnešní době je potřeba plyn sešlápnout až na zem.“

Ing. Tomáš VlachJednatel společnosti Stöcklin spol. s r.o.