Úvod   Informační systémy   Pokladní systémy

Restaurační pokladny

Námi nabízené restaurační pokladny je možné použít pro elektronickou evidenci tržeb (EET). V případě, že poptáváte samostatnou restaurační pokladnu (bez pokladního systému), najdete v našem E-shopu širokou nabídku pokladen, podrobnější informace ohledně EET uvádíme u každého typu pokladny.

Obecně jsou restaurační pokladny rozděleny dle provedení (na klasické registrační, počítačové a dotykové pokladny) a při volbě vhodného typu pokladny se přihlíží  také k velikosti provozovny.

Registrační pokladna restauračníKlasické registrační pokladny jsou vhodné do malých a středně velkých restaurací. Hlavní výhodou je nízká poruchovost, jednoduché ovládání, robustnost a odolnost vůči "hrubšímu" zacházení ze strany pokladní obsluhy. Restaurační registrační pokladny jsou vybaveny všemi potřebnými funkcemi (přímý prodej, vedení účtů, dělení účtů, převod s uzavření účtů apod.) K pokladnám lze připojit další zařízení (tiskárny objednávek v kuchyni apod.).
 

Počítačová pokladna restauračníPočítačové pokladny jsou vhodné všude tam, kde jsou vyšší nároky z hlediska využití pokladny i na jiné účely než jen prodej zboží. Například se může jednat o využití pro přístup na internet (objednávky, nabídky), případně využití širších možností pokladny (vystavení faktury, evidence inventury, dodacích listů apod.). K těmto pokladnám lze připojit další zařízení (snímače čárových kódů, váhy, tiskárny objednávek v kuchyni, snímače čipových karet apod.)

 

Dotyková pokladna restauračníDotykové pokladny jsou využívány v provozech, kde je potřeba co nejvíce ušetřit místo na prodejním pultě nebo baru. Ovládání těchto pokladnen je jednoduché a intuitivní. Dotykové pokladny jsou vhodné zvláště pro provozy, kde se při prodeji předpokládá, že obsluha vybírá položky zboží z nabídky zobrazené na monitoru. Obsluha dotykových pokladem je velmi jednoduchá a intuitivní. K těmto pokladnám lze připojit další zařízení (snímače čárových kódů, váhy, tiskárny objednávek v kuchyni, snímače čipových karet apod.).
 

Tablet restauračníTabletové pokladny se využívají v provozech, kde je potřeba vše vyřešit tzv. "na place" a to jak objednávku jídel a nápojů, tak i uzavření účtů. Jedná se o řešení pokladny, které vyhovuje provozům se zahrádkami případně provozy kaváren, rychlého občerstvení atd. Z hlediska ovládání je tabletová pokladna velmi jednoduchá, pro tisk objednávek jídel a nápojů se využívá standardní účtenková tiskárna, pro tisk účtenek lze využívat mobilní tiskárnu.