Úvod   Informační systémy   Pokladní systémy

Váhopokladny

V případě, že poptáváte samostatnou váhopokladnu (i bez pokladního systému), najdete u nás širokou nabídku těchto zařízení. Váhopokladny jsou určeny převážně do prodejen masa uzenin, ovoce zeleniny a případně do prodejen lahůdek nebo bufetových provozů. Hlavní výhodou je sloučení "2 v 1", tedy pokladny a váhy do jednoho zařízení, což přináší úsporu v záboru místa na pultě nebo pokladním boxu. Váhopokladny jsou dle svého provedení rozděleny na klasické (nepočítačové) a dotykové (na bázi PC). Při volbě vhodného typu váhopokladny je vhodné přihlížet k velikosti a náročnosti provozu. U některých váhopokladen a je i možnost jejich využití pro předbalování a etiketování zboží. K váhopokladnám je možném připojit i snímače čárových kódů a jiná periferní zařízení. Všechny námi nabízené váhopokladny je možné použít pro elektronickou evidenci tržeb (EET).

Váhopokladna klasickáKlasické váhopokladny jsou vhodné do malých a středně velkých maloobchodů. Hlavní výhodou je nízká poruchovost, jednoduché ovládání, robustnost a odolnost vůči "hrubšímu" zacházení ze strany pokladní obsluhy. Tyto váhopokladny lze vzájemně propojit a umožnit tak tzv. košíkový prodej nebo plovoucí účet.

 


 

Váhopokladna PCDotykové váhopokladny jsou zařízení, u kterých zadávání prodaných položek zboží probíhá přes dotykový displej, Tyto zařízení jsou většinou vybavené zákaznickým monitorem, na kterém se kromě informací o právě zadané položce zboží na účtu zobrazují i reklamní texty, obrázky či videa. Váhopokladny lze ve spojení s pokladními systémy využívat také pro evidenci inventurních soupisek, objednávek, dodacích listů apod.